انواع قندهای موجود در عسل

قندهای عسل

عسل یک شیرین‌کننده طبیعی است که توسط زنبور داخل کندوها ساخته می‌شود. این شیرین کننده طبیعی سرشار از ترکیبات آنتی اکسیدانی، ویتامین‌ها و مواد معدنی است و جایگزین مناسبی برای قندهای ساده می‌باشد. در ترکیب عسل طبیعی، قندهای مختلفی وجود دارد که ما در این مقاله قصد داریم شما را با این قندها آشنا کنیم.

تقریباً ۷۶% وزن عسل را قندها تشکیل می‌دهند. مهم‌ترین قند موجود در عسل فروکتوز می‌باشد؛ این قند تقریباً ۴۱% وزن عسل را تشکیل می‌دهد. هم‌چنین ۳۴% وزن عسل را قند گلوکز تشکیل می‌دهد. البته دقت داشته باشید نسبت این قندها در عسل‌های مختلف متفاوت است.

قندهای عسل

به طور میانگین ۲% وزن عسل از دی ساکاریدهایی چون ساکاروز و مالتوز تشکیل شده است. ژنتیوبیوز، ایزومالتولز، کوجیبیوز، لاکتوز، مالتولز، ملیبیوز، نایجروز، ترهالوز و تورانوز قندهای دیگری هستند که به مقدار ناچیزی در عسل وجود دارند.

حتما بخوانید: ساکاروز عسل چیست؟

برخی از این الیگوساکاریدها از جمله کوجیبیوز، مالتوز، نایجروز و تورانوز از خواص مفید خاصی برخوردارند و هرچه مقدار آن‌ها بیشتر باشد، عسل ارزش غذایی بالاتری دارد.

برخی قندها از جمله‌ تری ساکاریدهایی مانند ارلوز و ملزیتوز باعث می‌شوند عسل به سرعت متبلور شود یا به اصطلاح شکرک بزند. اگر مقدار این قندها در عسل از ۲۰% وزنی بیشتر باشد، عسل چنان غلیظ می‌شود که به جسم سختی به نام ”عسل سیمان ” تبدیل خواهد شد.

همان‌طوری که از متن بالا متوجه شدید، سه قند گلوکوز، فروکتوز و ساکاروز نسبت به سایر قندها درصد بیشتری از عسل را تشکیل می‌دهند و به همین دلیل نقش مهمی در تشخیص عسل طبیعی دارند. معمولا یک عسل زمانی طبیعی است که درصد ساکاروز در آن زیر ۵ و نسبت فروکتوز به گلوکوز در آن بالای ۰٫۹ باشد.

ما در درکام تمامی عسل‌هایمان را در یکی از معتبرترین آزمایشگاه‌های عسل، آزمایش می‌کنیم و تنها بعد از اطمینان از اصل و خام بودن عسل‌ها، آن‌ها را به شما عرضه می‌کنیم. اگر نگاهی به برگه آزمایش عسل‌های درکام بیندازید، خودتان متوجه طبیعی بودن این عسل‌ها خواهید شد. برای خرید عسل طبیعی درکام، مشاهده برگه آزمایش عسل‌ها و توضیحات بیشتر در مورد آن‌ها روی لینک زیر کلیک کنید:

منابع:

ncbi.nlm.nih.gov

 

۲۱۵,۰۰۰ تومان

۱۰۰٪ طبیعی و خام
طعم و عطر بسیارخوب
منطقه برداشت: فیروزان
میزان ساکاروز: ۱.۲۶ درصد
میزان پرولین: ۵۷۹
رنگ: کهربایی روشن
غلظت: متوسط
وزن خالص: ۹۰۰ گرم
نام زنبوردار: آقای کیانوش شریفی
ضمانت کیفیت + بازگشت وجه
تخفیف گروهی عسل

10%
۱۹۰,۰۰۰ تومان

۱۰۰٪ طبیعی و خام
طعم و عطر بسیار خوب
منطقه برداشت: کازرون
میزان ساکاروز: ۲.۲ درصد
میزان پرولین: ۴۵۸
رنگ: قرمز تیره
غلظت: متوسط رو به غلیظ
وزن خالص: ۹۰۰ گرم
نام زنبوردار: آقای کیانوش شریفی
ضمانت کیفیت + بازگشت وجه
تخفیف گروهی عسل

۲۳۰,۰۰۰ تومان

۱۰۰٪ طبیعی و خام
طعم خاص با ته مزه کمی تند
منطقه برداشت: همدان
میزان ساکاروز: ۲.۸۳ درصد
میزان پرولین: ۵۲۵
رنگ: قرمز تیره
غلظت: متوسط
وزن خالص: ۹۰۰ گرم
نام زنبوردار: آقای علی سلیمان‌زاده
ضمانت کیفیت + بازگشت وجه
تخفیف گروهی عسل

این مطلب رو دوست داشتید؟

لطفاٌ بهمون امتیاز بدید(راست ترین ستاره ۱ امتیاز و چپ ترین ستاره ۵ امتیاز دارد )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *