گردو را چگونه نگهداری کنیم تا تازه بماند؟

نحوه نگهداری گردو

اگر از گردو چه با پوست و چه بدون پوست به خوبی نگهداری نکنید، در مدت زمان کوتاهی تازگی خود را از دست می‌دهد، کیفیت آن افت می‌کند، رنگ آن تیره شده و طعم آن به سمت تلخی می‌رود؛ پس از این مقاله بهترین روش‌های نگهداری گردو را یاد بگیرید تا با به کار بردن آن‌ها گردو با پوست یا مغز گردوی شما تا مدت‌ها بعد از خرید، مرغوبیت و طعم خوبش را حفظ کند و هم‌چنان تازه بماند.

روش نگهداری گردو

گردو در زمان چیده شدن از درخت، یک پوسته سبز در اطراف خود دارد. این پوست سبز حتما باید در مدت کوتاهی به صورت دستی و یا اتوماتیک، از گردو جدا شود در غیر این صورت مغز گردو به مرور جمع شده، رنگ آن سیاه می‌شود و دیگر کیفیت و طعم قبل را نخواهد داشت.

بعد از جدا کردن پوست سبز از گردو، یک پوست چوبی قهوه‌ای در اطراف مغز گردو باقی می‌ماند. در این مرحله لازم است گردو با پوست را به روشی که در مقاله “طرز خشک کردن گردو تازه” آمده، خشک کنید تا به خوبی رطوبت آن گرفته شود.

رطوبت یکی از دشمنان اصلی گردو است؛ در صورتی که گردو به خوبی خشک نشود و یا بعد از خشک شدن در جای مرطوب نگهداری شود، بعد از مدتی ممکن است مغز گردو کپک بزند و خراب شود.

بعد از خشک کردن گردو، می‌توانید آن را به همین صورت با پوست نگه دارید و یا اینکه ابتدا گردو را بشکنید و آن را به صورت مغزشده نگهداری کنید.

همان طوری که در مقاله “گردو با پوست بهتر است یا بدون پوست” آمده، نگهداری گردو با پوست راحت‌تر از نگهداری مغز گردو است و گردو با پوست برای مدت طولانی‌تری تازگی و کیفیت خود را حفظ می‌کند و ماندگاری آن بیشتر است.

طرز نگهداری گردو با پوست خشک

بعد از اینکه مطمئن شدید گردو به صورت کامل خشک شده، کافیست آن را در یک کیسه پلاستیکی و یا ظرف دربسته بریزید، درب آن را محکم ببندید و در یک محیط خشک و خنک قرار دهید.

گرما دومین دشمن گردو محسوب می‌شود. قرار گرفتن طولانی‌مدت گردو در معرض گرما، سبب کاهش چربی و مرغوبیت آن می‌شود.

برای افزایش ماندگاری و حفظ تازگی گردو با پوست، لزومی ندارد حتما آن را در یخچال یا فریزر نگهداری کنید؛ انبار، پشت بام یا کابینتی که محیطش خشک و خنک باشد هم برای نگهداری گردو گزینه‌های خوبی هستند.

اگر می‌خواهید گردو را در انبار یا پشت بام نگهداری کنید، حتما آن را با فاصله از زمین و دیوار قرار دهید تا رطوبت یا موجودات موذی امکان راهیابی به داخل کیسه گردو را نداشته باشند.

نگهداری مغز گردو

نگهداری مغز گردو از گردو با پوست سخت‌تر و حساس‌تر است. اگر مغز گردو به درستی نگهداری نشود، ممکن است خیلی زود عمر آن تمام شده و خراب شود؛ مثلا رنگ مغز گردو در صورت قرارگیری طولانی‌مدت در معرض نور، ممکن است تغییر کند، طعم آن در صورت قرارگیری در معرض غذاها و مواد غذایی بودار ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد و هم‌چنین کیفیت و طعم مغز گردو در صورت قرار گرفتن در معرض گرما و رطوبت کاهش می‌یابد.

بهترین روش نگهداری مغز گردو این است که آن را در یک ظرف سربسته یا کیسه پلاستیکی قرار داده، درب آن را طوری ببندید که هوا وارد آن نشود و سپس آن را در فریزر یا یخچال نگهداری کنید. نگهداری مغز گردو در فریزر باعث می‌شود که گردو حتی تا یک سال بعد هم هم‌چنان تازگی و کیفیت خود را حفظ کند.

ما در درکام قرار است برای نخستین بار در پاییز ۱۴۰۰ محصول گردو را موجود کنیم. ما برای انتخاب این محصول با چند تولیدکننده مختلف صحبت و محصولات آن‌ها را تست خواهیم کرد و در نهایت بهترین و باکیفیت‌ترین انواع گردو را برای شما فراهم می‌کنید. برای خرید مغز گردو درجه یک، مغز گردو خورشتی، گردو با پوست و مطالعه جزئیات بیشتر در مورد هر یک از این گردوها، روی باکس زیر کلیک کنید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. خوش‌حال می‌شویم اگر روش موثر دیگری برای نگهداری گردو می‌شناسید، آن را در قسمت دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

این مطلب رو دوست داشتید؟

لطفاٌ بهمون امتیاز بدید(راست ترین ستاره ۱ امتیاز و چپ ترین ستاره ۵ امتیاز دارد )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *