عسل تغذیه ای چیست؟

عسل تغذیه ای چیست

زنبورها موجودات شگفت انگیزی هستند. آن‌ها مسافت‌های زیادی اطراف کندو پرواز می‌کنند و از شهد گل‌ها و گیاهانی که در دل طبیعت هستند تغذیه می‌کنند. سپس مسافتی طولانی تا خانه را پرواز کرده به کندو باز می‌گردند و شهدی که خورده‌اند را به عسلی خوشمزه و با خواص زیاد تبدیل می‌کنند. جالب است بدانید هر زنبور باید بیش از ۴ میلیون بار بر روی گل‌ها بنشیند و به اندازه ۵ برابر مسافت دور کره زمین را پرواز کند تا بتواند یک کیلو عسل طبیعی تولید کند.

وقتی زنبورها به طور طبیعی از شهد گیاهان تغذیه می‌کنند مقدار عسل کمتری تولید می‌کنند. اما در عوض این عسل خوشمزه، مقدار ساکارز یا به اصطلاح قند پایینی دارد و خواص بسیاری دارد.

عسل تغذیه‌ای چیست؟

زنبورداری را در نظر بگیرید که چندین کندو دارد و می‌خواهد عسل زیادی برای فروش داشته باشد. اگر زنبورهایش فقط از شهد گل‌ها تغذیه کنند عسلی که تولید می‌شود بسیار کم است. برای همین گاهی بعضی از زنبوردارها در کنار یا داخل کندوهایشان محلولی از آب و شکر می‌گذارند تا زنبورها دیگر مجبور به طی کردن مسافت‌های طولانی نباشند و از همان آب و شکر تغذیه کنند. در این شرایط زنبورها عسل بسیار بیشتری تولید می‌کنند و کندوها ۳ تا ۴ برابر یک کندوی عسل طبیعی عسل می‌دهند. اما عسل تولید شده دیگر خواص و کیفیت یک عسل طبیعی را ندارد زیرا زنبورها دیگر مسافت زیادی را پرواز نمی‌کنند و غذایشان راحت و آماده در اختیارشان قرار می‌گیرد و به همین دلیل ساکارز عسلی که تولید می‌کنند بیشتر است. به این عسل تولید شده، عسل تغذیه‌ای گفته می‌شود. اکثر عسل‌هایی که در مغاره و سوپر مارکت می‌بینید و قیمت‌های نسبتا مناسبی دارند عسل‌های تغذیه‌ای هستند. نمی گوییم عسل تغذیه‌ای عسل بدی است اما قطعا کیفیت و خواص یک  عسل طبیعی را ندارد.

عسل تغذیه‌ای به دلیل اینکه در مقدار بسیار بیشتری تولید می‌شود، قیمت پایین‌تری دارد و بعضی از مشتری‌ها عسل تغذیه‌ای را به دلیل قیمت پایین به عسل طبیعی ترجیج می‌دهند.

آیا همه عسل‌های بازار تغذیه‌ای هستند؟

خیر. این باور بعضی از مشتری‌ها که فکر می‌کنند دیگر نمی‌توان در جایی عسل طبیعی پیدا کرد کاملا اشتباه است. فکر نکنید که تمام زنبوردارها به زنبورهایشان آب و شکر می‌دهند. هنوز زنبورداران متعهد بسیاری هستند که این کار نمی‌کنند، مگرفقط در فصل تولید زنبور یا همان زنبورسازی که زنبوردار مجبور است برای اینکه جمعیت کندو را افزایش دهد زنبورها را با آب و شکر تغذیه کند. ولی به محض اینکه زنبوردار کندوها را برای تولید عسل طبیعی در منطقه مورد نظر خود قرار می‌دهد تغذیه قطع می‌شود و عسلی که زنبور تولید می‌کند فقط از شهد گل و گیاهان به دست می آید. اما خوب باید بدانید که تولید عسلی با این کیفیت، وقتی برای زنبوردار صرفه اقتصادی خواهد داشت که قیمت خوبی هم داشته باشد. برای همین قیمت عسل طبیعی به دلیل تولید کمتر آن و همچنین هزینه‌های کوچ و جابه‌جایی کندوها بالا است زیرا اگر پایین باشد برای زنبوردار به صرفه نیست که بخواهد این کار را انجام دهد.

از کجا می‌توان عسل طبیعی تهیه کرد؟

ما در درکام با زنبورداران متعهدی همکاری می‌کنیم که اطمینان داریم به زنبورهایشان شکر نمی‌دهند و عسل تولید شده در کندوهایشان خوب و باکیفیت است. اما با این حال برای اطمینان بیشتر تمام عسل‌هایی که می‌گیریم را در آزمایشگاه عسل تست و بررسی می‌کنیم تا با توجه به مقدار ساکاروز عسل، دیاستاز وسایر فاکتورهای آن از طبیعی بودن عسل‌ها مطمئن شویم. شما می‌توانید از صفحه ” خرید عسل طبیعی ” عسل‌های طبیعی درکام را همراه با قیمت و جزئیات بیشتر ببینید. عسل‌های درکام دارای برگه معتبر آزمایشگاه و ساکارز زیر ۵ درصد هستند.

عسل تغذیه ای چیست
10%
۱۹۰,۰۰۰ تومان

۱۰۰٪ طبیعی و خام
طعم و عطر بسیار خوب
منطقه برداشت: کازرون
میزان ساکاروز: ۲.۲ درصد
میزان پرولین: ۴۵۸
رنگ: قرمز تیره
غلظت: متوسط رو به غلیظ
وزن خالص: ۹۰۰ گرم
نام زنبوردار: آقای کیانوش شریفی
ضمانت کیفیت + بازگشت وجه
تخفیف گروهی عسل

۱۹۵,۰۰۰ تومان

این پکیج شامل ۲ محصول پرفروش درکام است:
۵۰۰ گرم چای سرگل ایرانی
۴۰۰ گرم عسل طبیعی گون
ویژگی چای: اصل، طبیعی و سالم
فاقد هرگونه مواد افزودنی
ویژگی عسل: ۱۰۰٪ طبیعی و خام

۲۱۵,۰۰۰ تومان

۱۰۰٪ طبیعی و خام
طعم و عطر بسیارخوب
منطقه برداشت: فیروزان
میزان ساکاروز: ۱.۲۶ درصد
میزان پرولین: ۵۷۹
رنگ: کهربایی روشن
غلظت: متوسط
وزن خالص: ۹۰۰ گرم
نام زنبوردار: آقای کیانوش شریفی
ضمانت کیفیت + بازگشت وجه
تخفیف گروهی عسل

این مطلب رو دوست داشتید؟

لطفاٌ بهمون امتیاز بدید(راست ترین ستاره ۱ امتیاز و چپ ترین ستاره ۵ امتیاز دارد )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *