عسل برای کم‌ خونی

خواص عسل برای کم خونی

کم خونیِ ناشی از فقر آهن و انواع دیگری از کم خونی، از مشکلات تغذیه‌ای شایع در جهان است. علت اصلی کم خونی (نه از نوع وراثتی) در بسیاری از کشورها، ناشی از دریافت پایین منابع غذایی آهن و کاهش ظرفیت جذب آهن دریافتی است.

مکمل‌یاری، غنی‌سازی برخی از مواد غذایی (افزودن آهن به مواد غذایی پرمصرف جامعه) نظیر نان و بهبود الگوی تغذیه‌ای، از جمله راه‌های بهبود کم خونی می‌باشند.

خواص عسل برای کم خونی

عسل طبیعی با داشتن انواع مواد مغذی نظیر ویتامین‌ها، موادمعدنی، آمینواسیدها و سایر موارد همواره راه گشای بسیاری از مشکلات تغذیه‌ای بوده است. در این نوشته قصد داریم به بیان دلایل درمان کم‌ خونی توسط عسل بپردازیم.

۱- مطالعات نشان می‌دهند که مصرف عسل از دو راه سبب افزایش میزان آهن خون و در نتیجه درمان کم ‌خونی می‌گردد:

  • محتوی آهن موجود در عسل
  • افزایش جذب و زیست دسترسی آهن

۲- عسل غنی از آهن است و سبب بهبود سنتز هموگلوبین خون، افزایش آن و در نتیجه بهبود وضعیت کم خونی می‌شود.

۳- در طول روز برخی از فاکتورهای التهابی در اثر بسیاری از عوامل نظیر نداشتن فعالیت بدنی، استرس، کار و فعالیت زیاد و بخشی هم به صورت طبیعی در اثر عملکرد روزمره فرد، در بدن تولید شده و سبب کاهش میزان آهن دریافتی می‌شوند؛ اما مواد مغذی موجود در عسل سبب مهار این فاکتورهای التهابی و بهبود جذب آهن می‌گردند.

۴- عسل از طریق افزایش میزان آهن در دسترس گلبول‌های قرمز، سبب بهبود کم ‌خونی می‌شود.

۵- مطالعات دیگری نشان می‌دهند افزایش میزان عوامل استرس اکسیداتیو (اکسیدان‌ها) در اثر استرس و سایر عوامل درونی و محیطی، سبب تخریب سلول‌های خونی می‌شود. عسل با داشتن ترکیبات فعال آنتی اکسیدانی، عاملی مؤثر در پیشگیری و بهبود کم خونی می‌باشد.

لازم به ذکر است تمامی اثرات ذکر شده درمان قطعی نیستند و در کوتاه مدت مؤثر نخواهند بود. بسیاری از موادغذایی مفید مانند عسل، باید برای مدت زمانی مشخص در رژیم غذایی روزانه ما قرار بگیرند تا با گذشت زمان و انجام تغییرات مثبت دیگر در سبک زندگی (فعالیت بدنی، کاهش استرس، عدم مصرف دخانیات و …) اثرات آن‌ها نمایان شود.

باید بدانید که برای بهره بردن از تمامی خواص عسل، لازم است که عسلتان کاملا خام و طبیعی باشد. برای پی بردن به اصل بودن یک عسل، تنها راه آزمایش عسل در آزمایشگاه است.

ما در درکام، تمامی عسل‌هایمان را قبل از فروش آزمایش می‌کنیم تا از طبیعی بودن آن‌ها مطمئن شویم و برای اینکه شما هم خیالتان از بابت کیفیت و اصل بودن عسل‌ها راحت شود، عسل‌هایمان را با برگه آزمایش ارائه می‌دهیم. شما می‌توانید برای خرید عسل طبیعی درکام و مشاهده قیمت و جزئیات مربوط به هر عسل، روی لینک زیر کلیک کنید.

 

۲۳۰,۰۰۰ تومان

۱۰۰٪ طبیعی و خام طعم و عطر بسیار خوب منطقه برداشت: کازرون میزان ساکاروز: ۵.۹۸ درصد میزان پرولین: ۷۳۵ رنگ: قرمز تیره غلظت: متوسط رو به غلیظ وزن خالص: ۹۰۰ گرم نام زنبوردار: آقای کیانوش شریفی ضمانت کیفیت + بازگشت وجه تخفیف گروهی عسل

در انبار موجود نمی باشد
۲۳۰,۰۰۰ تومان

۱۰۰٪ طبیعی و خام
طعم خاص با ته مزه کمی تند
منطقه برداشت: همدان
میزان ساکاروز: ۲.۸۳ درصد
میزان پرولین: ۵۲۵
رنگ: قرمز تیره
غلظت: متوسط
وزن خالص: ۹۰۰ گرم
نام زنبوردار: آقای علی سلیمان‌زاده
ضمانت کیفیت + بازگشت وجه
تخفیف گروهی عسل

در انبار موجود نمی باشد
۲۳۵,۰۰۰ تومان

۱۰۰٪ طبیعی و خام
طعم و عطر عالی
منطقه برداشت: قروه
میزان ساکاروز: ۲.۷۷ درصد
میزان پرولین: ۵۳۷
رنگ: زرد روشن
غلظت: متوسط
وزن خالص: ۹۰۰ گرم
نام زنبوردار: آقای میثم رهبری
ضمانت کیفیت + بازگشت وجه
تخفیف گروهی عسل

این مطلب رو دوست داشتید؟

لطفاٌ بهمون امتیاز بدید(راست ترین ستاره ۱ امتیاز و چپ ترین ستاره ۵ امتیاز دارد )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *